KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 9201655
nr 920 1655
David Parsén
(1896-1977), Sverige
Akvarell, David Parsén (1896-1977), Kvinnor som plockar frukt, signerad. - 56, 50x64
David Parsén, svensk målare född 1896, död 1977.
måndag 27 oktober 2014
kl 18:12:18